Olimpiada Wiedzy Ekologicznej na UKW

Już w sobotę 16.04.2016 o godzinie 10:00 rozpocznie się etap wojewódzki XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Odbędzie się ona na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jest to wydarzenie ogólnopolskie, składające się z kilku etapów. Etap I (podstawowy) odbywa się w szkołach ponadgimnazjalnych w każdym z szesnastu województw. W etapie II (wojewódzkim) biorą udział trzy najlepsze osoby ze startujących szkół ponadgimnazjalnych, natomiast w etapie III (centralnym – ogólnopolskim) - drużyny siedmioosobowe reprezentujące wszystkie województwa.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego po raz dziewiąty gości Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej w swych progach. W tym roku w etapie podstawowym w województwie kujawsko-pomorskim wzięły udział 63 jednostki ponadgimnazjalne. W teście uczestniczyło 1218 uczniów, z czego 56 osób uzyskało kwalifikację do etapu wojewódzkiego. Osoby, które w sobotę będą pisały test pochodzą z 23 jednostek ponadgimnazjalnych.

Patronat merytoryczny nad Olimpiadą objęli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Urząd Miasta Bydgoszczy - Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Patronami merytorycznimi są również sponsorami nagród rzeczowych dla uczestników OWE. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego jest dr Magdalena Trojankiewicz z Katedry Genetyki IBE UKW, przewodniczącą jury będzie pani dr inż. Ewa Krasicka-Korczyńska z Katedry Botaniki i Ekologii WWiB UTP.