UKW walczy w European Cycling Challenge

Największe europejskie miasta walczą o zwycięstwo w European Cycling Challenge (Europejskiej Rywalizacji Rowerowej). W czołówce klasyfikacji znajduje się Bydgoszcz.

ECC to wyzwanie rzucone miastom Starego Kontynentu. Zasady są proste – wygrywa to miasto, które „wykręci” na rowerze najwięcej kilometrów w terminie 1 – 31 maja 2016. Promowane są przejazdy miejskie, rekreacyjne, dlatego pod uwagę brane są tylko te, których średnia prędkość nie przekracza 30 km/h, maksymalna prędkość jest niższa od 45 km/h, a dystans krótszy niż 35 km.  W 2015 roku najlepszy okazał się Gdańsk przed Gdynią i Warszawą. Dopiero na czwartym miejscu znalazło się miasto reprezentujące inny kraj. W 2016 roku do rywalizacji włącza się również Bydgoszcz.

Jak włączyć się do gry na rzecz naszego miasta? Należy ściągnąć aplikację Cycling365 i dołączyć do bydgoskiej ekipy. Elementem napędzającym tę rywalizację jest działanie na rzecz grup wewnątrzmiejskich, np. szkół, zakładów pracy. Zachęcamy społeczność naszego Uniwersytetu – studentów, pracowników i sympatyków do dołączenia do grupy UKW. Osoby, które na zakończenie ECC będą miały na swoim koncie najwięcej przejechanych kilometrów nagrodzimy gadżetami UKW, m.in. bluzami naszej uczelni. Cenne nagrody będzie można zdobyć także w miejskiej rywalizacji. Dołącz do naszej drużyny!

Zobnacz aktualny ranking.