Święto Uniwersytetu 25 kwietnia

Święto Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się w poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 12 w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1. To okazja m.in. do wyróżnienia zasłużonych osób dla naszej uczelni.

W rocznicę koronacji króla Kazimierza Wielkiego, patrona naszej uczelni zapraszamy na Święto Uniwersytetu. W tym roku zostanie ono połączone z promocjami doktorskimi i wręczeniem dyplomów doktora habilitowanego. 30 naukowców w ostatnim roku uzyskało stopień naukowy doktora, a 3 - stopień doktora habilitowanego. Uroczystość będzie też okazją do wręczenia Medali Honorowych Casimirus Magnus, przyznawanych osobom zasłużonym dla naszej uczelni. Otrzymają je w tym roku prof. dr hab. Teresa Hejnicka-Bezwińska, dr hab. Renata Uzarska-Bielawska, prof. nadzw. – obie Panie Profesor są związane z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii. Trzecią wyróżnioną osobą jest Pani Wanda Chotomska, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. W trakcie tej uroczystości zostaną również wręczone odznaczenia państwowe dla pracowników UKW.

Oprawę muzyczną zapewni Chór Akademicki UKW pod dyrekcją dr hab. Benedykta Odya. Święto Uniwersytetu zakończy się minirecitalem fortepianowym dr Justyny Jażdżyk z Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.