Wyniki finału XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Finał XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się 16 kwietnia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W etapie II OWE wzięło udział 51 z 56 zakwalifikowanych uczniów szkól ponadgimnazjalnych. Uczniowie pisali test składający się z 50 pytań. Dwanaście najlepszych osób, które przekroczyły wymagany próg punktowy stanęło do walki o miejsce w finałowej drużynie siedmioosobowej, która będzie reprezentowała nasze województwo na finale centralnym w dniach 3-6.06.2016 w Krakowie.

Patronat merytoryczny nad Olimpiadą miały następujące instytucje: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Patroni merytoryczni byli również sponsorami nagród rzeczowych dla uczestników OWE. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego jest dr Magdalena Trojankiewicz z Katedry Genetyki IBE UKW, przewodniczącą jury była pani dr inż. Ewa Krasicka-Korczyńska z Katedry Botaniki i Ekologii WWiB UTP natomiast członkami jury mgr inż Jan Pakalski (RDLP), dr Marek Machnikowski (RDOŚ) oraz dr hab Tomasz Mokrzycki z Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.

Do ogólnopolskiego finału awansowali:

Siudak Maja (I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu)
Czajkowski Wojciech (Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu)
Karbowska Julia (I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku)
Szulc Marcel (III Liceum Ogólnokształcące we Włocławku)
Rodzik  Przemysław (II Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu)
Kuczyńska Martyna (I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu)
Nowak Maria (Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu)

Zobacz galerię zdjęć.