Międzynarodowy dzień gier planszowych na UKW

Bydgoskie Koło Polskiego Towarzystwa Badania Gier wraz z Przystankiem Planszówka zapraszają do Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (sala 1.45) na bliskie spotkanie z grami planszowymi – planszówkową edukacją. Wszystko w ramach Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych już 30 kwietnia.

Harmonogram przebiegu wydarzenia przedstawiamy poniżej:

10:00: okolicznościowy miniwykład dra Michała Mochockiego „Planszówki w szkolnej bibliotece: jak tak można i dlaczego warto”

10:45 – 13:00: warsztat projektowania gier „Planszówka instant: gra planszowa w 2 h” – do 25 osób, wcześniejsze zapisy (patrz niżej)

13:00 – 15:00: testy świeżo wykonanych prototypów warsztatowych oraz prezentacje (i playtesty!) prototypów gier edukacyjnych autorstwa gamedeków Level 6: Konrada Cholewy, Beaty Krzywdzińskiej, Adama Tojzy

Warsztat „Planszówka instant: gra planszowa w 2 h”

Ponownie rusza edycja warsztatu projektowania gier planszowych dla początkujących. To okazja do stworzenia własnego projektu od samego początku, zaczynając od  pomysłu przez opracowanie koncepcji krok-po-kroku aż po wykonanie „grywalnego” prototypu gry. Minimalny wiek uczestników to 10 lat. Zespoły mogą być zróżnicowane wiekowo. Wszystko według własnego pomysłu. Podział zadań dostosowany zostanie do indywidualnych możliwości. Warsztat działa zarówno jako twórcza zabawa dla dzieci oraz jako szkolenie kreatywnej pracy zespołowej dla młodzieży.  Udział wziąć mogą również osoby, które są zainteresowane włączeniem gier planszowych w pracę zawodową (np. nauczyciele i pedagodzy). Niezbędne materiały papierniczo-plastyczne będą dostępne na miejscu, można zaopatrzyć się w swoje. 25 miejsc z pierwszeństwem dla tych, którzy zgłoszą się wcześniej przez e-mail na gamedec@ukw.edu.pl. O poprzedniej edycji warsztatu >tutaj.