Bydgoski Festiwal Nauki

Bydgoski Festiwal Nauki

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-21 maja. Ruszyły już zapisy na warsztaty, pokazy i wykłady.

W programie tegorocznej, siódmej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki  znajdują się 902 wydarzenia pogrupowane w 7 ścieżek edukacyjnych - humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauki ścisłe, artystyczną, techniczną oraz nauki o zdrowiu. Ponad 430 wydarzeń organizowanych jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Cały BFN jest przygotowywany również przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Collegium Medicum UMK,  Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Bydgoską Szkołę Wyższą.

18 maja odbędzie się inauguracja w Teatrze Polskim, podczas której wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz Krystyna Prońko wraz ze zespołem. Bilety na to wydarzenie będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez patronów festiwalu. Od 19 do 21 maja będą odbywały się warsztaty, wykłady, pokazy, imprezy plenerowe i laboratoryjne. Ruszyły już zapisy indywidualne i grupowe na imprezy, na które liczba miejsc jest ograniczona.  Zapisywać można się telefonicznie lub przez stronę festiwalnauki.bydgoszcz.pl

Na zakończenie Festiwalu w sobotę na Wyspie Młyńskiej odbędzie się Piknik Naukowo-Rodzinny, który będzie świetną okazją do integracji mieszkańców. Podczas tej imprezy na zainteresowanych czekają m.in. eksperymenty, animacje, pokazy fizykochemiczne, pokazy biologiczno-chemiczne, strefa doświadczeń czy strefa kreacji. Ponadto, organizatorzy planują namalowanie największej laurki dla miasta z okazji 670. urodzin Bydgoszczy.

- Nasz Uniwersytet zwrócił szczególną uwagę na przedstawienie imprez związanych z samym miastem, jego mieszkańcami, z jego przyrodą, tradycją, językiem, z pewnym odniesieniem się do różnego rodzaju aspektów związanych z życiem naszego miasta, czyli z życiem Bydgoszczy – mówi Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek.

Bydgoski Festiwal Nauki to okazja do zagłębienia się w tematy historyczne, ale również do rozwinięcia swoich zainteresowań i umiejętności takich jak praca z dzieckiem trudnym, analiza i prawo w Gwiezdnych Wojnach, miłość filozoficzna, odkrywanie tajemnic archiwum IPN czy druk 3D. Dodatkowo, 19 i 20 maja na terenie kampus będziemy gościć Profesora Ciekawskiego, a podczas całego Festiwalu będzie można pospacerować po Ogrodzie botanicznym. Szczegółowy program i zapisy na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl