Nowy konkurs NCBiR– Trzecia misja w zakresie edukacji filozoficznej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr 3/EFI/POWER/3.1/2016 na projekty Edukacji Filozoficznej w ramach rozwoju oferty uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji jako forum aktywności społecznej poprzez wykorzystanie potencjału dydaktycznego uczelni i zaangażowanie szkół wyższych do współpracy z gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi w celu wspierania wśród uczniów kompetencji związanych z poprawnym argumentowaniem, krytycznym, samodzielnym myśleniem, logiką i heurystyką.

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane: od dnia 1 czerwca 2016 r. do dnia 8 lipca 2016 r.

Projekt musi obejmować swoim zakresem merytorycznym wyłącznie prowadzone przez kadrę dydaktyczną uczelni, w ramach rozwoju jej trzeciej misji, fakultatywne zajęcia służące wspieraniu u osób objętych kursami edukacyjnymi w ramach realizacji trzeciej misji uczelni kompetencji ogólnorozwojowych związanych z poprawnym argumentowaniem, krytycznym, samodzielnym myśleniem, logiką oraz heurystyką wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nie jest dozwolone przewidywanie działań dodatkowych, wykraczających poza wskazane powyżej moduły. Projekty mają służyć realizacji celów PO WER, w tym przede wszystkim celu szczegółowego dotyczącego podniesienia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Planowana alokacja na konkurs wynosi: 5 000 000,00 PLN. Maksymalna wartość projektu wynosi 100 000,00 PLN. Wnioskodawcą projektu może być wyłącznie szkoła wyższa publiczna bądź niepubliczna, która wskaże minimum 1 gimnazjum i/albo szkołę ponadgimnazjalną, w której będzie realizowała zajęcia wspierające wśród uczniów rozwój kompetencji związanych z poprawnym argumentowaniem, krytycznym, samodzielnym myśleniem, logiką oraz heurystyką.

Więcej informacji na temat zasad konkursu wraz z dokumentacją konkursową znajdą Państwo pod poniższym linkiem: