Festiwal Nowa Muzyka

Zapraszamy Państwa na IV Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka, który odbędzie się w dniach 6-8.05.2016 r. w Bydgoszczy.

Festiwal organizowany jest przez Kujawsko-Pomorski Oddział Związku Kompozytorów Polskich oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Od zeszłego roku festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Festiwal już od czterech lat gości na bydgoskich scenach koncertowych i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Celem wydarzenia jest prezentacja współczesnych twórców. W czasie festiwalu muzyka przenika się ze sztukami wizualnymi - koncertom towarzyszą pokazy multimedialne czy wystawy malarskie.

W piątek 6.05.2016 r. o godz. 19.00 zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na Koncert Muzyki Elektronicznej, który zainauguruje Festiwal. Usłyszymy utwory akordeonowe oraz saksofon czy fortepian amplifikowany w różnych zestawieniach. Instrumentom towarzyszyć będzie warstwa elektroniczna a ciekawe efekty barwowe dopełnią multimedia.

Następnego dnia, 7.05.2016 r. o godz. 17.00 w foyer Filharmonii Pomorskiej odbędzie się Koncert Muzyki Kameralnej. To propozycja dla zwolenników bardziej tradycyjnych brzmień. Prawykonań jednak i tu nie zabraknie. Na scenie pojawią się m.in. kwintet dęty, trio fortepianowe oraz sopran z towarzyszeniem fortepianu.

W niedzielę 8.05.2016 r. o godz. 12.30 ponownie zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury na spotkanie dla dzieci w formie słuchowiska muzycznego, które zawsze prowadzone jest przez znaną bydgoską osobistość. Wśród wykonawców – młodzi artyści, a w programie piosenki i Miniatury zwierzęce. Nie tylko dzieci będą się dobrze bawić – zapraszamy również rodziców i całe rodziny!

Zróżnicowane koncerty ukazują muzykę współczesną w wielu odsłonach i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu! Serdecznie zapraszamy!