Wykłady Sienkiewiczowskie

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW zapraszają na otwarte wykłady, organizowane w ramach obchodów 170 rocznicy urodzin i setnej rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza. Wykłady, które poprowadzi dr hab. Maciej Gloger, prof. UKW,  odbędą się w następujących miejscach i terminach:

• 24 maja, godz. 14. 30 (gmach Wydziału Humanistycznego UKW, sala nr 15): „Wiry” Henryka Sienkiewicza  jako nowoczesna powieść polityczna (w kontekście działalności społeczno-politycznej pisarza);

• 31 maja, godz. 14. 30 (gmach Wydziału Humanistycznego UKW, sala nr 15): Struktura gatunkowa powieści historycznych Henryka Sienkiewicza;

• 8 czerwca, godz. 12. 15  (Inowrocław: gmach I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza): O antynomiach światopoglądu Henryka Sienkiewicza.