UKW w Polskiej Sieci Naukowej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podpisał umowę o utworzeniu polskiej sieci naukowej. Umowa dotyczy badań naukowych związanych z pracami rozwojowymi na rzecz upowszechniania prawa sportowego. Inicjatywa, zrodziła się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, a w powołanie sieci włączył się również Uniwersytet Gdański.

Powołanie sieci służy stworzeniu platformy współpracy, która umożliwi rozwój badań oraz wymianę dobrych praktyk pomiędzy podmiotami. Dzięki temu, zespoły badawcze będą wymieniać doświadczenia, tworzyć nowe projektu oraz rozwijać działania w obszarze prawa sportowego.

Siedziba Sieci Naukowej znajduje się w Lublinie a pierwszym wspólnym przedsięwzięciem partnerów będzie ogólnopolska konferencja naukowa: Sporty Walki – filozofia, organizacja, prawo , która odbędzie się 15 września 2016 r. w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz profilu konferencji

Pierwszą wspólną inicjatywą która zostanie zrealizowana przez sieć naukową jest  Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Sporty walki - filozofia, organizacja, prawo", która odbędzie się w dniu 15 września 2016 r. w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 i zostanie podzielona na trzy części. Pierwsza z nich obejmować będzie wystąpienia pracowników naukowych, druga zaś przyjmie formę moderowanej debaty zawodników, działaczy i innych osób, którym leży na sercu dobro sportów walki. W trzeciej części przewidziano możliwość prezentacji poszczególnych dyscyplin sportowych, poprzez pokaz kontrolowanej symulacji walki. Zakończenie konferencji planowane jest na godzinę 20:00. W załącznikach znajdziecie Państwo zaproszenie oraz szczegółowe informacje.

Głównym celem konferencji jest integracja środowiska akademickiego ze sportowym poprzez przedstawienie tematyki związanej ze sportami walki w różnych aspektach - filozoficznym, organizacyjnym oraz prawnym, a także próbę dostrzeżenia korelacji pomiędzy wielorakimi ujęciami przedstawionej problematyki. Połączenie wielu dyscyplin nauki podczas jednej konferencji jest bowiem koniecznym warunkiem do rzetelnego spojrzenia na sporty walki. W obliczu problemów, z jakimi borykają się sztuki walki w Polsce, spotkanie będzie szansą do wypracowania wspólnych rozwiązań. Zapraszamy zatem do udziału w konferencji przedstawicieli środowiska filozoficznego, ekonomistów, prawników oraz  osoby, którym na sercu leży dobro oraz jak najlepszy rozwój sportów walki w Polsce.