Współpraca z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym

19 maja 2016 roku podpisano umowę o współpracę pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Polskim Towarzystwem Ekonomicznym – Oddział w Bydgoszczy.

Jej przedmiotem jest m.in. wspólne konsultowanie, opiniowanie i opracowywanie programów badań naukowych i programów studiów I i II stopnia, kursów oraz studiów podyplomowych, współdziałanie i wzajemna pomoc w pozyskiwaniu grantów krajowych i zagranicznych oraz organizowanie wspólnych konferencji, warsztatów, sympozjów. Współpraca będzie dotyczyć w szczególności Wydziału Administracji i Nauk Społecznych UKW w zakresie kierunku studiów ekonomia, a także innych inicjatyw polegających na wspólnych projektach z zakresu prowadzenia badań naukowych oraz działalności upowszechniającej naukę z udziałem pracowników Wydziału i kół naukowych funkcjonujących na Wydziale.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: JM Rektor Prof. Janusz Ostoja-Zagórski, p. Grzegorz Grześkiewicz, Prezes Oddziału PTE w Bydgoszczy oraz Prof. Elżbieta Mączyńska - profesor nauk ekonomicznych, Prezes Zarządu Krajowego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, nauczycielka akademicka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członkini Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Prezydium Komitetu Prognoz "Polska 2000 Plus", przewodnicząca Komitetu Gospodarczego Myśli Strategicznej przy ministrze gospodarki oraz członkini Narodowej Rady Rozwoju – organu doradczego Prezydenta RP.

Po podpisaniu umowy Prof. Mączyńska wygłosiła wykład okolicznościowy dla społeczności akademickiej UKW, członków Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i zaproszonych z okazji Bydgoskiego Festiwalu Nauki uczniów Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Organizację wykładu pt.
,,Gospodarka nadmiaru versus gospodarka inkluzywna” wspierało Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW oraz członkowie Studenckiej Pracowni Innowacji SPInn.