Królewskie Juwenalia UKW!

Dziś studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego rozpoczynają Juwenalia. Podczas najbliższego tygodnia żacy będą mogli uczestniczyć w wielu imprezach.

W poniedziałek zapraszamy do kina plenerowego.  „Dzień Świra” oraz „Królowie lata” to tegoroczne propozycje filmowe. Start o godzinie 20.00. We wtorkowy wieczór w Klubie Beanus na miłośników sztuki będą czekały: występ grypy improwizacyjnej oraz pokaz iluzji.

Od lat studencką tradycją jest Blokada Łużyka i choć odbywa się ona na boisku uczelnianym przy ul. Chodkiewicza to nadal ma swój klimat. Wspólne grillowanie i dobra muzyka umilą juwenaliowe popołudnie. Środowa Blokada to również okazja do rywalizacji studentów w przeciąganiu liny. W tym roku, po raz pierwszy, zorganizowany zostanie konkurs gitarzystów, a przedpołudniem odbędą się rozgrywki między akademikami UKW.

Czwartek to dzień koncertowy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Luxtorpeda. Ponadto wystąpi grupa Dwa Sławy, zespoły Tabu oraz Bomba Kaloryczna. Na scenie pojawi się również zwycięzca zeszłorocznej Bitwy Kapel, zespół Skakanka. Dzień z muzyką rozpocznie się o godzinie 17.00 na boisku uczelnianym przy ul. Chodkiewicza 30.

W piątek zaś odbędzie się Wyścig Autostopowy. To inicjatywa samorządów studenckich trzech uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Autostopowicze z Bydgoszczy będą mieli do pokonania trasę Bydgoszcz-Toruń-Włocławek-Bydgoszcz, a cały wyścig trzeba udokumentować zdjęciami bądź krótkimi filmikami. Celem jest pokonanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, punktem startowym będzie biuro Samorządu Studenckiego UKW o godz. 9.00.

Zachęcamy do świętowania!