XII plenarne posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich na UKW

W dniach 9-11 czerwca 2016 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się XII plenarne posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Podczas autonomicznego zgromadzenia rektorów Uczelnie zacieśniają współpracę, by wspólnie sprostać wyzwaniom współczesności i przyszłości. KRUP przygotowuje i prezentuje opinie i stanowiska w sprawach kluczowych dla rozwoju polskiej nauki, szkolnictwa wyższego, kultury i oświaty. Podczas podejmowanych działań współpracuje z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Nasz Uniwersytet będzie gościł JM Rektorów z Uczelni zlokalizowanych w całej Polsce. Obrady podzielono na trzy sesje. Podczas pierwszej części nastąpi uroczyste otwarcie i przyjęcie porządku obrad, powitanie gości i prezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, podsumowanie prac Uniwersyteckiej Komisji Nauki oraz Uniwersyteckiej Komisji Finansowej w kadencji 2012-2016. Druga część rozpocznie się od omówienia kwestii związanych z działalnością i organizacją Festiwali Nauki w Polsce. Nastąpi również podsumowanie prac Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji w kadencji 2012-2016 oraz ocena prac Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej w kadencji 2012-2016.

Na III Sesję obrad złożą się cztery punkty: wybory Przewodniczącego KRUP na kadencję 2016-2020, wybory Zastępców Przewodniczącego KRUP na kadencję 2016-2020, powołanie Sekretarza KRUP na kadencję 2016-2020 oraz wolne głosy. Na zakończenie, uczestnicy Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich spotkają się na uroczystej kolacji w Atrium Collegium Maius.