Doktoraty z pedagogiki – to już 30 lat

Rok 2016 jest wyjątkowy dla naszego Uniwersytetu. Dokładnie 30 lat temu Wydział Pedagogiczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy uzyskał uprawnienia do doktoryzowania w zakresie pedagogiki.

17 czerwca w Sali Koncertowej Copernicanum odbędzie się jubileuszowe spotkanie doktorów wypromowanych na Wydziale i ich promotorów. W spotkaniu wezmą również udział inni pracownicy Instytutu Pedagogiki i studenci studiów doktoranckich. Zapraszamy wszystkich doktorów wypromowanych na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w ostatnich 30 latach. W programie spotkania m.in.: dyskusja panelowa poświęcona roli doktoratu w rozwoju naukowym oraz wykład prof. Tomasza Szkudlarka „Retoryka i polityka teorii w edukacji”. Spotkanie będzie okazją nie tylko do rozważań naukowych, ale także do wspomnień. Na koniec uczestników czeka niespodzianka - koncert "Piosenki czarno-białe" w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

Pierwsza obrona doktoratu autorstwa Iwony Strachowskiej miała miejsce 23 lipca 1987 roku, a jego tematem była „Skuteczność metody kognitywnej w pierwszym roku nauczania języka esperanto na zajęciach pozalekcyjnych”,. Rozprawa została napisana pod przewodnictwem prof. Jana Jakóbowskiego i zrecenzowana przez prof. Tadeusza Zgółkę i prof. Bolesława Niemierko.
W okresie 30 lat na Wydziale Pedagogiki i Psychologii zostało wypromowanych 196 doktoratów, 71 profesorów i doktorów habilitowanych było ich promotorami, a 176 pracowników naukowych pełniło rolę recenzenta.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz dostępny na stronie http://www.pedagogika-doktoraty.ukw.edu.pl/