Wygraj bilety do Filharmonii Pomorskiej!

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert "Klasycznie i romantycznie". 10 czerwca 2016 roku o godzinie 19.00 melomani będą mieli okazję usłyszeć utwory Beethovena oraz Janáčeka.

Mamy dla Was konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na koncert. Aby je zdobyć wystarczy przesłać do nas maila (z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego) z uzasadnieniem, dlaczego właśnie Ty powinnaś/powinieneś wygrać bilet. Spośród przesłanych propozycji wyłonimy zwycięzcę. Na maile wysłane na adres agnieszka.lewandowska@ukw.edu.pl czekamy do 8 czerwca (godz. 14.00).

Na podium dyrygenckim dobrze już znany melomanom bydgoskiej Filharmonii uznany artysta młodego pokolenia Jakub Chrenowicz,  zaś na estradzie znakomite trio solistów młodego pokolenia.  Skrzypek Robert Kowalski jest absolwentem Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Monachium. Preferuje sztukę gry minionej epoki, która charakteryzuje się ciepłym dźwiękiem. Jest aktualnie pierwszym koncertmistrzem w Orchestra della Svizzera Italiana w Lugano (Szwajcaria). Ukraiński wiolonczelista Georgiy Lomakov odbył gruntowne studia na kilku niemieckich uczelniach pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów i koncertuje dziś na wielu ważnych estradach i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Pianista Radosław Kurek, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń, obecnie jest pracownikiem bydgoskiej Akademii Muzycznej. Laureat wielu konkursów, dzielił też sukces z G.  Lomakovem – w 2008 zdobyli I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach. Trio zaprezentuje efektowny Koncert potrójny Beethovena, który nieczęsto jest prezentowany, choć na pewno w pełni na to zasługuje.

Więcej informacji na stronie: www.filharmonia.bydgoszcz.pl

Filharmonia Pomorska organizuje nabór na muzyków i prelegentów audycji muzycznych do współpracy z Działem Upowszechniania Muzyki FP w sezonie artystycznym 2016/2017:

• INSTRUMENTALIŚCI

Przesłuchania: 21 czerwca 2016, godz. 14. Wymagania: dowolny program solo (5 min)

czytanie nut a’vista

• PRELEGENCI

Przesłuchania: 22 czerwca 2016, od godz. 13.30

Rozmowa kwalifikacyjna wraz z omówieniem konspektu

Wymagania:

1. przesłuchanie konspektu audycji muzycznej – dla klas I-VI szkoły podstawowej na temat „KLASYCY WIEDEŃSCY” trwającej 45 min.
    z uwzględnieniem 3 dowolnych instrumentów i utworów muzycznych
  2. muzyczna wiedza merytoryczna