Santander Art and Culture Law Review w LEX Online

Santander Art and Culture Law Review w LEX Online

Czasopismo Santander Art and Culture Law Review jest dostępne w prestiżowej bazie Czytelnia Czasopism Prawniczych Online, prowadzonej przez Wolters Kluwer, która obejmuje obecnie 34 czasopisma prawnicze, w tym m.in. Państwo i Prawo, Prokuraturę i Prawo, Przegląd Legislacyjny, Przegląd Prawa Handlowego oraz Samorząd Terytorialny. Od 2014 r. Uniwersytet jest wydawcą czasopisma Santander Art and Culture Law Review (www.artandculturelaw.ukw.edu.pl) w ramach projektu Santander Universidades. Każdy  nieparzysty numer czasopisma jest wydawany w języku polskim, a każdy numer parzysty w języku angielskim. Czasopismo jest także w bazie CEJSH, a w kolejnym roku, zgodnie z wymogami wydawców zagranicznych, zostanie zgłoszone do ewaluacji w bazach ERIH Plus oraz ProQuest.  

Santander Art and Culture Law Review to nie tylko czasopismo naukowe, to także szeroka działalność naukowa i organizacyjna, w tym projekty-satelity. Wśród tych ostatnich należy wymienić Ogólnopolskie Seminarium PRAWA OCHRONY ZABYTKÓW im. Profesora Jana Pruszyńskiego, dla młodych naukowców, doktorantów i studentów. Dotychczas odbyły się dwa seminaria, a w dniach 26-28 września 2016 odbędzie się już trzecia edycja seminarium (www.facebook.com). Santander Art and Culture Law Review jest partnerem projektu europejskiego The Right to Cultural Heritage – its Protection and Enforcement through Cooperation in the European Union HEURIGHT (sierpień 2015 r. - lipiec 2018 r.), realizowanego w ramach JPI Heritage Plus –HORYZONT 2020. W ramach współpracy w marcu 2016 r. została zorganizowana międzynarodowa konferencja The Return of Cultural Objects within the European Union – Implementing the Directive 2014/60/EU. (www.heuright.eu)

Obecność czasopisma na mapie czasopism naukowych w Polsce została już w pierwszym roku jego działania odnotowana w prasie krajowej (Gazeta Prawna z 16 września 2015 r., Parkiet 19-20 września 2015 r., Spotkania z Zabytkami grudzień 2015 r.).

O międzynarodowym potencjale czasopisma świadczą parametry uzyskane w wyniku prac nad dwoma numerami, które ukazały się w 2015 r.:

  • łączna liczba artykułów 27, w tym 14 w języku angielskim (51%),
  • liczba autorów 27, w tym 11 autorów spoza Polski (40%),
  • liczba recenzentów 17, w tym 9 recenzentów z ośrodków zagranicznych (52%).