Wygraj bilety do filharmonii!

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncerty: „Wielka Kameralistyka" (15 czerwca) oraz „Trubadur” (16 czerwca). Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 19.00.

Mamy dla Was konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na koncerty. Aby je zdobyć wystarczy przesłać do nas maila (z podaniem tytułu koncertu, imienia, nazwiska i numeru kontaktowego) z uzasadnieniem, dlaczego właśnie Ty powinnaś/powinieneś wygrać bilet. Spośród przesłanych propozycji wyłonimy zwycięzcę. Na maile wysłane na adres agnieszka.lewandowska@ukw.edu.pl czekamy do 15 czerwca (godz. 13.00).

• Koncert „Wielka Kameralistyka":

W kreacjach solisty koncertu – Ignacego Lisieckiego – krytycy podkreślają naturalną swobodę i spontaniczność w sposobie prowadzenia melodii, nadające jego grze charakter improwizacji. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. W 2011 otrzymał dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne dokonania na rzecz szerzenia dziedzictwa kultury polskiej na świecie. Pianista mieszka od 4 lat w Japonii, gdzie oprócz działalności pianistycznej rozwija swoje niespełnione wcześniej zamierzenie, studia dyrygenckie pod kierunkiem Maestro Kena Takaseki. W jego interpretacji z towarzyszeniem  smyczków zabrzmi  Koncert fortepianowy Es-dur – jedno z najwybitniejszych dzieł środkowego okresu twórczości Beethovena, uznawane za wzorzec gatunku wyznaczający „szczyt możliwości tej formy, osiągalnych w ramach klasycznej muzyki”. Schönberga „Verklärte Nacht” (Rozświetlona noc) wypełni II część koncertu; liryczny i pełen ekspresji  utwór prezentuje  odrębny typ romantyki i bardzo szlachetny patos.

• Koncert „Trubadur”:

„Trubadur” Giuseppe Verdiego należy do najpopularniejszych oper i jest to z pewnością zasługa pięknej muzyki, urzekającego śpiewu, pełnego romantyzmu libretta. Tłem dla losów bohaterów opery są autentyczne wydarzenia w XV-wiecznej Hiszpanii, targanej wojną domową. Mimo swego tragizmu „Trubadur” obfituje w wiele melodyjnych arii, duetów i scen chóralnych. Kolejnym atutem koncertu wieńczącego sezon to wykonawcy: plejada znakomitych śpiewaków i chór bydgoskiej Opery.

Więcej informacji: www.filharmonia.bydgoszcz.pl