Monika Ciaciuch z Pucharem Świata

Monika Ciaciuch - studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - zdobywa Puchar Świata w Wioślarstwie na rok 2016, w konkurencji czwórek podwójnych kobiet.

W dniach 17-19.06.20176 r. na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się trzecie, tegoroczne regaty wioślarskie, rozgrywane w ramach Pucharu Świata w Wioślarstwie. Studentka UKW w Bydgoszczy, Monika Ciaciuch, startując w reprezentacyjnej osadzie czwórki podwójnej kobiet, zajęła po bardzo wyrównanym i emocjonującym wyścigu - cztery osady zmieściły się w niecałych dwóch sekundach - czwarte miejsce (za Niemkami, Australijkami i Holenderkami).

Podczas trzech pucharowych startów nasz czwórka zdobyła 20 pkt. (za dwa zwycięstwa i 4 miejsce) wyprzedzając osady z Holandii - 16 pkt. i Niemiec - 14 pkt.

Następnym startem będzie już start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio (06-12.08.2016).  Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w tegorocznej edycji Pucharu Świata i cały czas trzymamy kciuki " za naszą Monikę.