UKW najbardziej rowerową uczelnią

Bydgoszcz w swoim debiutanckim starcie w European Cycling Challenge zajęła 6. miejsce. Bardzo dobrze w tym konkursie wypadł nasz Uniwersytet, który nie miał sobie równych w rywalizacji bydgoskich szkół i uczelni.

Przez cały maj największe miasta Starego Kontynentu kręciły rowerowe kilometry, które były zliczane za pomocą aplikacji. Od lat w czołówce tego konkursu znajdują się polskie miasta – w 2015 wygrał Gdańsk przed Wrocławiem i Warszawą, a w tym roku dołączyła do niego Bydgoszcz. Nasze miasto zakończyło ostatecznie rywalizacje na 6. miejscu i była to najlepsza pozycja wśród debiutujących metropolii. Elementem napędzającym tę rowerową machinę była rywalizacja wewnątrzmiejska. W kategorii szkoły zdecydowanie zwyciężył Uniwersytet Kazimierza Wielkiego – nasz zespół przejechał dwa razy więcej kilometrów niż Technikum Budowlane, które zajęło drugie miejsce. Najwięcej kilometrów pod banderą UKW przejechali: Tomek Łukawski,  Katarzyna Kolet oraz Anna Frymark-Szymkowiak (zwycięzców zapraszamy po nagrody do Działu Promocji i Biura Prasowego – Chodkiewicza 30, p. 1 – obok głównej portierni). Wśród zakładów pracy najlepszy okazał się Urząd Miasta Bydgoszczy, a wśród grup nieformalnych – VeloBydgoszcz.