Nowe kierunki studiów na UKW!

Nowe kierunki studiów na UKW!

Stres związany z maturą już minął i maturzyści mają teraz czas na wybór studiów. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego trwa rekrutacja. Uczelnia uruchamia nowe kierunki studiów na rok akademicki 2016/2017.  

Sytuacja na rynku pracy zmienia się nieustannie i bardzo trudno jest wybrać zawód, który zagwarantuje miejsce pracy i pozwoli na rozwój osobisty. Są kierunki studiów, na które maturzyści stawiają od lat, jednak czy są one gwarantem dobrze płatnej i stabilnej pracy? Wojskoznawstwo, filologia o spec. lingwistyka stosowana j. rosyjski z j. chińskim, zarządzanie kryzysowe w środowisku oraz zarządzanie przyrodą – to nowości, które otwiera największa uczelnia wyższa w Bydgoszczy. Wojskoznawstwo to 3­-letnie studia licencjackie, podczas których student będzie miał możliwość wybrania jednej z dwóch specjalności: wojsko, służby mundurowe i organizacje paramilitarne lub wojna a cywilizacja. Program studiów sprzyja poznaniu i badaniu zagadnień wojskowości w różnych okresach historycznych, kontekstach kulturowych i cywilizacyjnych. Potencjalne miejsca pracy to m.in.: instytucje wojskowe, służby ochrony granic, administracja państwowa i samorządowa, przedsiębiorstwa zajmujące się turystyką, placówki kultury i samorządowe jednostki edukacyjne. Lingwistyka, o spec. język rosyjski z językiem chińskim to odpowiednie studia dla osób zainteresowanych kulturą Rosji i Chin. Od wielu lat możemy zauważyć otwieranie się państw europejskich na rynek chiński. Studia trwają 4 lata i umożliwiają studentom zdobywanie doświadczenia poprzez: uczestnictwo w zajęciach, wyjazdy za granicę w ramach programu ERASMUS +, wymiany studenckie czy odbywanie praktyk i staży w międzynarodowych firmach. Absolwenci niekoniecznie muszą opuszczać region po ukończeniu studiów, mają możliwość rozpoczęcia ścieżki zawodowej w kilku firmach informatycznych współpracujących z UKW.

Z kolei miłośnikom przyrody uczelnia stworzy warunki, by móc zostać profesjonalistą przygotowanym do wykonywania ekspertyz opartych na badaniach. Zarządzanie przyrodą ­ to kierunek studiów objęty 3­letnim programem nauczania, podczas którego studenci odbędą kilkumiesięczną praktykę. Biura ocen i ekspertyz środowiskowych, wydziały i jednostki zajmujące się ochroną przyrody w urzędach administracji różnego szczebla, parki narodowe i krajobrazowe ­ to tylko niektóre z miejsc pracy czekających na przyszłych absolwentów zarządzania środowiskiem. Kolejnym​ kierunkiem uruchomionym z myślą o pasjonatach to 3,5 letnie studia inżynierskie: Zarządzanie kryzysowe w środowisku. ​Łączy teorię z praktyką, integrujący trzy obszary nauk: społeczny, przyrodniczy i techniczny. Studia przygotowują do podejmowania skutecznych decyzji w razie wystąpienia zdarzeń niekorzystnych lub kryzysowych. Przyszły inżynier karierę zawodową może rozpocząć m.in.: w terenowych oddziałach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego (IMGW PIB) oraz w służbie Meteorologicznej Osłony Lotnictwa Cywilnego (MOLC) i Meteorologicznej Osłonie Kraju (MOK).

Powiększyła się również nasza oferta studiów II stopnia. Dla osób kreatywnych i pełnych pasji uczelnia proponuje interdyscyplinarny kierunek studiów magisterskich, jakim jest Turystyka i Rekreacja. Do wyboru są dwie specjalności: obsługa ruchu turystycznego lub rekreacja i fitness. Istotne, że są to studia o profilu praktycznym, co oznacza, że zajęcia prowadzone są nie tylko przez kadrę akademicką, ale i grono praktyków. Profil praktyczny studiów znacząco zwiększa szansę absolwenta na lokalnym, krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Oprócz wiedzy posiada on określone umiejętności i kompetencje, niezbędne i tak oczekiwane przez pracodawców.

Cztery nowe kierunki uczelnia otwiera od października 2016 roku. Natomiast internetowa rejestracja na wszystkie studia stacjonarne zakończy się 10 lipca.  

Zarejestruj się na www.rekrutacja.ukw.edu.pl.