Marszałek Piotr Całbecki docenił pracowników UKW

Troje pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymało wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 22 czerwca w CKK Jordanki w Toruniu wręczono nagrody i wyróżnienia w ramach szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody te uważane są za najbardziej prestiżowe regionalne wyróżnienia przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. W tym roku przyznano je w trzynastu kategoriach.

Dr Małgorzata Rębiałkowska-Stankiewicz z Instytutu Pedagogiki została wyróżniona za wspieranie osób z chorobą nowotworową oraz ich rodzin w ramach działalności Ogólnopolskiej Akademii Walki z Rakiem. Dr Joanna Żółkoś-Zagdańska z Wydziału Edukacji Muzycznej otrzymała wyróżnienie za wieloletnią promocję Bydgoszczy na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym oraz zaangażowanie w promocję młodych talentów wokalnych. Wyróżniony został także zespół naukowców odpowiedzialny za stworzenie systemu do wspomagania rozwoju percepcyjno-poznawczego niemowląt i małych dzieci, w którym pracuje dr inż. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Mechatroniki i Informatyki.