Dotacje na podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej uczelni

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego Konkurs nr 1/Kadra/POWER/3.4/2016 na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni w ramach wspierania zmian organizacyjnych i podnoszenia kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego.

Projekt może obejmować swoim zakresem merytorycznym wyłącznie działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadr uczelni w zakresie co najmniej trzech ze wskazanych poniżej elementów:

• innowacyjnych umiejętności dydaktycznych (np. learning-by-doing, design-thinking),
  • umiejętności informatycznych, w tym posługiwania się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia,
  • w zakresie prowadzenia dydaktyki w j. obcym,
  • zarządzania informacją.

W uzasadnionych przypadkach w projekcie można przewidzieć wykorzystanie zagranicznych rozwiązań w zakresie podnoszenia kompetencji dydaktycznych kadr uczelni. Maksymalny koszt projektu przypadający na jednego uczestnika korzystającego z form wsparcia realizowanych poza granicami kraju nie może przekroczyć 24 000 PLN. W przypadku uczestników korzystających ze wsparcia jedynie na poziomie krajowym maksymalny koszt nie może przekroczyć 9 000 PLN na osobę.

Nabór projektów będzie trwał od dnia 1 sierpnia 2016 r. do dnia 30 września 2016 r.

Kwota przeznaczona na konkurs wynosi 132 000 000,00 PLN, w tym maksymalna kwota dofinansowania wynosi 128 004 000,00 PLN, bowiem maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu (ze środków UE i środków budżetu państwa) wynosi 97%. Maksymalny poziom dofinansowania ze środków UE wynosi 84,28%.

Więcej informacji na temat zasad konkursu wraz z dokumentacją konkursową znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

• oraz w Biurze Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem UKW tel. 52 3419 199
    ul. J.K. Chodkiewicza 30 budynek F.