Studenci UKW na Akademickich Igrzyskach Europejskich

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wystartują w Akademickich Igrzyskach Europejskich w Zagrzebiu/Rijece 2016.

W dniach 13-25 lipca 2016 w Chorwacji (Zagrzeb, Rijeka) odbędą się Akademickie Igrzyska Europejskie. Wystartuje w nich 5700 studentów z 41 państw z 400 uniwersytetów w 21 dyscyplinach sportowych. Regaty wioślarskie odbędą się w dniach 12-14 lipca na torze regatowym w Zagrzebiu.

Po raz pierwszy w tej imprezie wystartują akademiccy wioślarze z UKW w Bydgoszczy. Nasza ekipa to; Monika Kowalska (jedynka kobiet kategorii lekkiej), Dawid Wachowicz i Marcin Zgorzelak (dwójka podwójna mężczyzn w kategorii lekkiej) oraz trener Lech Olszewski. Zagrzeb to nasz szczęśliwy tor wioślarski. Tutaj bowiem wioślarska ekipa UKW z Bydgoszczy zdobyła w Akademickich Mistrzostwach Europy w 2008 roku 2 złote medale (w czwórce bez sternika i dwójce podwójnej mężczyzn kategorii lekkiej) i srebrny medal w ósemce mężczyzn.

W Igrzyskach barwy UKW reprezentować będzie także karateka Mariusz Migdalski, który swoją walkę o medale rozegra tak jak wioślarze - w dniach 12-14 w Zagrzebiu.