Festiwal Radosnych Serc na UKW

Uczestnicy ogólnopolskiego Festiwal Radosnych Serc, który już od 10 lat odbywa się w Bydgoszczy, gościli na UKW. Ideą festiwalu jest propagowanie kultury oraz aktywizacja dzieci i młodzieży ze środowiska zagrożonego wykluczeniem.

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu, czyli 26 sierpnia uczestnicy odwiedzili Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i wzięli udział w warsztatach. Zajęcia dotyczyły gier planszowych. Uczestnicy podzieleni na grupy mieli okazję zmierzyć się z różnymi, ciekawymi zadaniami.

Organizatorzy warsztatów chcieli pokazać, że obecnie gry planszowe to nie tylko popularny chińczyk, czy eurobiznes. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru szereg gier, których głównym zadaniem jest uczyć i bawić. Są one nastawione na kształtowanie odpowiednich postaw wobec pracy w grupie.

Podczas warsztatów młodzież z placówek opiekuńczo – wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych z całego kraju z chęcią angażowała się w poszczególne zadania i rozwiązywała zagadki. Taka forma zabawy była dla nich okazją do współpracy, która stała się kluczem do późniejszych sukcesów.

Zobacz galerię zdjęć.