Wielkie święto strzelectwa za nami

15 medali i drugie miejsce w klasyfikacji medalowej – to wynik reprezentantów Polski startujących w Akademickich Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy. W niedzielę zakończyła się największa akademicka impreza sportowa w historii naszego regionu.

Pierwsi strzelcy przybyli do Bydgoszczy już w niedzielę, 11 września. Niektórzy z problemami, bo opuszczenie lotniska z walizką pełną broni nie należy do najłatwiejszych, ale ostatecznie wszyscy stawili się na mistrzostwach. Przez pięć dni w obiektach CWZS Zawisza i na strzelnicy przy ul. Rynkowskiej było bardzo głośno. To tam studenci z całego świata walczyli o medale w 17 konkurencjach. Niektórzy przyjechali tu z pokaźnym dorobkiem, bo mogliśmy oglądać medalistów Igrzysk Olimpijskich, dla innych to był pierwszy wyjazd na takie zawody.

W tej stawce bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy, którzy zdobyli 15 medali – 5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Jedną z liderek biało-czerwonych była zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz, Klaudia Breś, która czterokrotnie stawała na podium, zdobywając jeden złoty medal i trzy srebrne. Na najwyższym stopniu podium stanął również student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Bartosz Jasiecki, który wraz z kolegami wygrał drużynową rywalizację w karabinie dowolnym. Klasyfikację medalową wygrali Włosi, a na trzecim miejscu znaleźli się Hindusi.

Mistrzostwa dobiegły końca, ale dobre wspomnienia pozostały. Teraz to one będą wizytówką naszego miasta i uczelni. Dziś słowo „Bydgoszcz” można zapewne usłyszeć w Chinach, Indiach, Tajlandii czy na Cyprze. W naszym mieście dziś jest już trochę ciszej. Organizatorzy mistrzostw – AZS UKW Bydgoszcz i CWSZ Zawisza Klub Strzelecki oraz nasi dzielni wolontariusze podsumowują ostatnie dni i zbierają siły... na kolejne wielkie imprezy.