Razem dla akademickiej Bydgoszczy

Współpraca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i lokalnego samorządu była tematem spotkania, które odbyło się we wtorek, 4 października w Sali Senatu UKW. W rozmowach uczestniczyły władze Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Prezydent Bydgoszczy wyraził ogromne zainteresowanie ścisłej współpracy na rzecz rozwoju miasta oraz wzmacniania potencjału naukowego uczelni. Władze Uniwersytetu będą wspierały miasto w inicjatywach społecznych, złożyły także deklarację o zapewnieniu dla Bydgoszczy zaplecza naukowego, które będzie służyło rozwojowi obszaru metropolitalnego.
W spotkaniu uczestniczył ze strony miasta Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, Zastępcy Prezydenta: Anna Mackiewicz, Iwona Waszkiewicz, Maria Wasiak oraz Mirosław Kozłowicz, Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Sobociński, Przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta, Jakub Mendry i Przewodniczący Komisji Edukacji Stefan Pastuszewski.
Uczelnią reprezentowali JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prof. dr hab. Jacek Woźny, Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. Jarosław Burczyk, Prorektor ds. Finansów i Organizacji, dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. nadzw. Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. oraz Kanclerz UKW, Renata Malak.