Konkurs: Ciekawość – pierwszy stopień do statystyk

Uczniów szkół gimnazjalnych zapraszamy do udziału w konkursie „Ciekawość – pierwszy stopień do statystyki”. Pierwszy etap kończy się 23 grudnia.

Gimnazjalisto,

• jeśli interesujesz się informacjami o naszym województwie,
  • lubisz pracować z liczbami,
  • potrafisz wyciągać wnioski,

jesteś idealnym uczestnikiem nowego konkursu!

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy ma przyjemność zaprosić wszystkich Uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w  drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Statystycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych pn. „Ciekawość – pierwszy stopień do statystyki”. Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym przez: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy. Patronami medialnymi są TVP Bydgoszcz oraz Radio Eska.

Przewidziane nagrody rzeczowe dla finalistów to m.in. laptop i tablety multimedialne.

Konkurs realizowany będzie w dwóch etapach:

• I etap: samodzielne przygotowanie referatu z wykorzystaniem danych statystycznych statystyki publicznej dotyczących województwa kujawsko-pomorskiego,
    pt: „Mój Region w statystyce” (termin nadsyłania referatów do 23 grudnia 2016r).
  • II etap (finałowy): samodzielne przygotowanie i przedstawienie prezentacji przygotowanego referatu przesłanego w ramach I etapu konkursu (termin prezentacji oraz ogłoszenie wyników: 09.03.2016)

Do finałowego, drugiego etapu zaproszonych zostanie sześciu uczniów – autorów prac, najwyżej ocenionych w pierwszym etapie. Dla wszystkich finalistów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie http://bydgoszcz.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkursy-statystyczne/konkurs-dla-szkol-gimnazjalnych/.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Sekretariatem Konkursu:

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

1. Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz