Wystawa w Bibliotece UKW

Zapraszamy we środę, 12 października 2016 roku o godz. 18.00 do Biblioteki UKW przy ul. Szymanowskiego 3 (hol II piętro) na otwarcie zbiorowej wystawy malarstwa pięciorga słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wprowadzenie do wystawy: Stanisław Stasiulewicz. Podczas wernisażu wystąpią studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Inicjatorką wystawy jest Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.
Swoje prace zaprezentuje pięcioro autorów: Elżbieta Łukomska, Jadwiga Piechotowska, Elżbieta Rogowska, Teresa Wiśniewska i Zbigniew Wypijewski, którzy w większości swoje artystyczne pasje zaczęli realizować po zakończeniu pracy zawodowej. Wciąż poszukują własnej drogi twórczej, doskonalą technikę, również poprzez uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez bydgoskich artystów malarzy. Kilkuletni okres twórczości zaowocował już wystawami indywidualnymi i udziałem w wystawach zbiorowych. Ich prace zostały docenione na konkursach dla artystów nieprofesjonalnych, ostatnio podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki (E.Rogowska i Z. Wypijewski – nagroda. Inicjatorką wystawy jest Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW. Wystawa będzie prezentowana do 6 listopada 2016 roku.