Nagroda Santander Universidades dla studenta UKW

Dzięki współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bankiem Zachodnim WBK  po raz kolejny do rąk jednego ze studentów Uczelni trafi Nagroda Santander Universidades za wyróżniające wyniki w nauce.

Nagroda Santander Universidades za rok akademicki 2015/2016 w wysokości 1.000 zł została przyznana Robertowi Stempkowskiemu, za bardzo dobre wyniki w nauce. Robert jest obecnie studentem drugiego roku ekonomii, od lat działa w kilku organizacjach pozarządowych. Interesuje się wieloma, często niezwiązanymi ze sobą dziedzinami, między innymi ekonomią, marketingiem, pisarstwem i śpiewaniem  a w wolnych chwilach lubi grać na akordeonie.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest jedyną bydgoską uczelnią, która bierze udział w programie Santander Universidades. Współpraca z Bankiem Zachodnim została nawiązana przez Uniwersytet w 2014 roku. Tym samym Uniwersytet przystąpił do prestiżowego grona uczelni wyższych należących do globalnego programu Santander Universidades. Obecnie sieć Santander Universidades w Polsce tworzy 60 szkół wyższych.

Przynależność do programu niesie za sobą wiele korzyści dla uczelni – zarówno dla pracowników, jak i dla studentów: możliwość współpracy z zagranicznymi uczelniami, program stypendialny dla studentów, dofinansowania projektów naukowych i badawczych.

Gratulujemy tegorocznemu laureatowi a fundatorowi nagrody - Fundacji Banku Zachodniego WBK SA - Santander Universidades bardzo dziękujemy.