Flight of the Swans na UKW

Jedna kobieta, 7000 km, 11 krajów. To krótkie zdanie promuje niezwykłe przedsięwzięcie pod nazwą Flight of the Swans – Lecąc z Łabędziami. Sacha wraz z 14 osobami z ekipy z WWT (Wildfowl & Wetland Trust) leci na paralotni, by zobaczyć świat z punktu widzenia Łabędzi Czarnodziobych, zwanych też Łabędziami Bewicka. 10 listopada Sacha wraz z Koleżankami i Kolegami odwiedzą Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wizytę rozpocznie spotkanie z władzami Uniwersytetu oraz władzami miasta, które odbędzie się o godz. 9.00 na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn (główny campus UKW, Chodkiewicza 30, bud. F). 9.30-10.30 zaplanowano konferencję medialną poświęconą projektowi Flight of the Swans – między innymi z udziałem Prezydenta Bydgoszczy oraz Władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Od godziny 11.00 rozpocznie się konferencja naukowa poświęcona migracjom ptaków.

Pełen program pobytu Flight of the Swans w Polsce w załączeniu.