Zgłoś się na PESTKĘ!

PESTKA 2008, czyli Przegląd Eksperymentalnych Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych.

PESTKA to przedsięwzięcie, które ma na celu promowanie szeroko rozumianej kultury studenckiej. Podczas przeglądu młodzi artyści mają możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed bydgoską publicznością. Pierwsza, kameralna edycja PESTKi odbyła się w 2004 r. Od tego czasu udało się organizatorom – Uczelnianemu Klubowi Turystów „Róża Wiatrów”, uczynić PESTKę jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych akademickiej Bydgoszczy.

Piąta edycja Przeglądu Eksperymentalnych Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych odbędzie się w dniach 9 i 10 kwietnia 2008 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. PESTKę 2008 rozpocznie wieczorny przegląd twórczości literackiej i muzycznej w Auli Nova przy głównym gmachu UKW. Na uczelni zostanie także zorganizowana wystawa konkursowych prac plastycznych i fotografii. Następnego dnia w klubie Beanus już od rana trwać będzie przegląd studenckich form teatralnych i kabaretowych. O godzinie 19:00 w Auli Nova profesjonalne jury wyłoni zwycięzców wszystkich części konkursu. PESTKA 2008 zakończy się koncertem gwiazdy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (nie tylko studentów) do udziału w przeglądzie.

Zgłoszenia wraz z próbką twórczości proszę przesłać na adres:
Dom Studenta nr 1, ul. Łużycka 24, 85-096 Bydgoszcz
Z dopiskiem: PESTKA „Róża Wiatrów”
lub e-mail: pestka2008@interia.pl