Zapraszamy na wykład dr hab. Artura Dzialuka!

Serdecznie zapraszamy na wykład dr hab. Artura Dzialuka. Od roku 2005, na zlecenie organów procesowych oraz jednostek Lasów Państwowych, Katedra Genetyki UKW wykonuje badania DNA drzew, które pozwalają na udowodnienie winy i skazanie sprawców nielegalnego wyrębu i uszkodzeń drzew a także kradzieży drewna (w tym ze stosu). Tę część działalności Katedry Genetyki koordynuje dr hab. Artur Dzialuk.

Dzięki badaniom Katedry Genetyki UKW spadła liczba kradzieży drewna w Polsce. W ofercie Katedry znajduje się analiza kilku gatunków drzew leśnych. Metoda stosowana przez Katedrę Genetyki UKW pozwala na stwierdzenie, że prawdopodobieństwo pochodzenia  dowodu z konkretnego drzewa poszkodowanego graniczy z pewnością. Z ekspertyz Katedry Genetyki mogą korzystać także liczne firmy.

Więcej informacji na stronie: www.analizydnadrzew.ukw.edu.pl.