Akademik bez barier - zakończenie budowy windy

W październiku zakończyły się prace budowalne w Domu Studenta nr 1 przy ul. Łużyckiej 24 mające na celu zniwelowanie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Uniwersytet w tym roku uzyskał na ten cel dwie dotacje:

1. z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – 331 000 zł
  2. z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – 170 000 zł

Oba wnioski o dotacje zostały wspólnie przygotowane przez Dział Inwestycji, Remontów i Eksploatacji oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych. Dzięki dofinansowaniu w akademiku powstała winda oraz parking dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w domu studenta zostaną uruchomione dyżury psychologa oraz szkolenia aktywizujące zawodowo naszych niepełnosprawnych studentów i doktorantów. Do akademika zostanie też przeniesiona siedziba Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW.