Wyjazd delegacji UKW na Ukrainę

W dniach 17–23 listopada 2016 r. delegacja w składzie: dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, Aniela Bekier-Jasińska, kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej, Agnieszka Bielińska, specjalista w Biurze Współpracy Międzynarodowej oraz Anastasiia Tereshchenko, studentka edukacji muzycznej będą reprezentować UKW na Ukrainie.

Delegacja weźmie udział w targach edukacyjnych Education Abroad – International Ukrainian Fair  w Kijowie. Są to największe na Ukrainie targi, a udział w nich to doskonała okazja do zaprezentowania ukraińskiej młodzieży oferty edukacyjnej UKW i zaproszenia do Bydgoszczy. Obecnie studenci z Ukrainy stanowią najbardziej liczną grupę wśród zagranicznych żaków na UKW.

Wyjazd na Ukrainę daje również okazję do nawiązania współpracy z kijowskimi uczelniami. Delegacja UKW spotka się z władzami Narodowego Uniwersytetu „Akademia Kijowsko-Mohylańska”, Narodowego Technicznego Uniwersytetu - Politechnika Kijowska  oraz Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki.

Z Kijowa planowany jest przejazd do Równego, gdzie odbędą się spotkania z młodzieżą zainteresowaną podjęciem studiów w Polsce i ich rodzicami. Podczas prezentacji naszej Alma Mater w szkołach średnich przedstawiciele UKW będą zachęcać kandydatów do podjęcia studiów na naszej uczelni.

Wyjazd władz Uczelni na Ukrainę to kolejne z działań mające na celu zacieśnienie współpracy naszego Uniwersytetu ze środowiskiem akademickim wschodniego sąsiada. W październiku władze UKW spotkały się z Konsulem Honorowym Ukrainy Krzysztofem Sikorą, który zadeklarował pomoc w kontaktach z młodymi ludźmi z Ukrainy zainteresowanymi studiami w Polsce. Natomiast we wrześniu na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego gościliśmy przedstawicieli środowiska akademickiego z Ukrainy, zainteresowanego zacieśnieniem współpracy z naszą uczelnią.

Osoby z zagranicy zainteresowane studiami na UKW zapraszamy na stronę www.studyinbydgoszcz.pl.