Studenci lingwistyki stosowanej pojadą do Kataru

Już po raz drugi studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wezmą udział w 4th International Universities Arabic Debating Championship w Katarze w dniach 7-12 kwietnia 2017 roku.

W 2015 roku czworo z naszych studentów uczestniczyło w finale w stolicy Kataru mieście Doha. Jest to impreza cykliczna, organizowana co dwa lata przez Qatar Foundation. Udział studentów w konkursie w 2015 roku był niezwykłym doświadczeniem przyczyniając się do rozwoju umiejętności językowych, społecznych oraz kulturowych.

Po udanym finale w 2015 roku, na naszym Uniwersytecie powstało Koło Naukowe Debaty w Języku Arabskim Al-Munathara. Debata ma na celu zbudowanie umiejętności argumentowania oraz kontrargumentowania, propaguje wolność wypowiedzi oraz prawo do własnego zdania. Motywuje studentów do tzw. burzy mózgów oraz przedstawienia swoich racji. To kreatywna metoda nabywania sprawności językowych oraz naturalny sposób na przyswojenie ciekawego i pożytecznego słownictwa. Oprócz umiejętności mówienia, student nabywa kompetencje słuchania ze zrozumieniem, aby właściwie odeprzeć argumenty przeciwnika.

Zobacz relację z 2015 roku.