ERASMUS w Bydgoszczy - Orientation Days

Biuro Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - sekcja Programu LLP Erasmus wraz z Collegium Medicum UMK, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym oraz Wyższą Szkołą Gospodarki organizuje w dniach 2-4 października 2008 szereg imprez integracyjnych dla studentów przyjeżdżających na uczelnie bydgoskie w ramach Programu Erasmus.

Studenci z Unii Europejskiej - w przeważającej mierze pochodzący z Turcji, ale także młodzi goście z innych państw: Węgier, Włoch, Hiszpanii, Litwy i Słowacji - pod opieką polskich mentorów poznawać będą nasze miasto i region.

Program "Orientation Days" obfituje w wydarzenia o charakterze oficjalnym, takie jak spotkanie w ratuszu z Zastępcą Prezydenta Bydgoszczy Maciejem Grześkowiakiem, udział w uroczystej kolacji w Beanusie, ale nie zabrakło w nim również imprez integracyjnych, podczas których stypendyści będą mogli porozmawiać w nieco swobodniejszej atmosferze i przy ognisku połączonym ze śpiewem i grą na gitarze wymienić pierwsze spostrzeżenia i nawiązać nowe znajomości.

Jak na studentów przystało stypendyści z UE  wezmą udział w warsztatach i wykładach. Podczas zajęć kulturowych będą mieli okazję lepiej się poznać, a prezentacja multimedialna o Polsce i Polakach widzianych oczami obcokrajowca autorstwa Holendra mieszkającego od 10 lat w Polsce, pozwoli nieco lepiej zrozumieć specyfikę naszego kraju.

W załączeniu szczegółowy program „Orientation Days” w polskiej i angielskiej wersji językowej.