Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wyróżniony!

Na uroczystej Gali Finałowej Forum Ekspansji Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu w dniu 30 listopada Uniwersytet Kazimierza Wielkiego otrzymał certyfikat Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe Made in Kujawsko-Pomorskie.

Była to już VIII edycja konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw organizowana przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw regionu, przedsiębiorstw akademickich oraz jednostek naukowych/zespołów badawczych mogących poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacji technologii, produktu lub usługi. Oceniane były działania lub wdrożenia powstałe po 1 stycznia 2014 r.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego do konkursu dedykował projekt pod nazwą: „Opracowanie koncepcji oraz wdrożenie innowacyjnej metody wytwarzania sztucznych narządów, na podstawie cech anatomicznych pacjenta” w kategorii Nauka. Projekt realizowany był przez zespół kierowany przez dr. hab. inż. Marka Macko, prof. nadzw. UKW oraz mgr. Zbigniewa Szczepańskiego.

Link: www.forumekspansji.pl

Więcej zdjęć: www.torun.pl