Komunikat w sprawie rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Zastępcy Kanclerza UKW

Informujemy, że w wyniku konkursu wewnętrznego na stanowisko Zastępcy Kanclerza UKW została wybrana mgr Mariola Majorkowska. Do Komisji Konkursowej pod przewodnictwem dr. hab. Zbigniewa Bukowskiego, prof. nadzw. wpłynęło siedem ofert. Komisja zarekomendowała JM Rektorowi trzy kandydatury. JM Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny podjął decyzję o wyborze na stanowisko Zastępcy Kanclerza kandydatki najwyżej ocenionej przez Komisję Konkursową.

Zastępca Kanclerza UKW jest wieloletnim pracownikiem naszej Uczelni. Od grudnia 2009 roku pełni funkcję kierownika Dziekanatu Wydziału Humanistycznego. Mgr Mariola Majorkowska ukończyła studia wyższe w WSP w Bydgoszczy. Jest absolwentką kilku studiów podyplomowych: w zakresie dziennikarstwa,  administracji i zarządzania oraz zarządzania projektami. Brała udział w licznych szkoleniach i kursach dotyczących m.in. zagadnień finansów publicznych, zamówień publicznych, zarządzania strukturami uczelni wyższej.

Kilkakrotnie jako elektor reprezentowała grupę pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w wyborach władz na poziomie Uczelni i Wydziału. Była członkiem Rady Wydziału oraz sekretarzem komisji wyborczej na Wydziale Humanistycznym. Jest wieloletnim członkiem i sekretarzem Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”.

Funkcję Zastępcy Kanclerza pełnić będzie od 1 stycznia 2017 roku.