Aldona Chlewicka-Mączyńska odznaczona przez Ambasadora Węgier

W dniu 1 grudnia dr Aldona Chlewicka-Mączyńska Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymała z rąk Ambasadora Węgier w Warszawie  Krzyż Kawalerski Orderu Węgier w podziękowaniu za zaangażowanie w utrwalanie przyjaźni polsko-węgierskiej, w tym organizację na naszej Uczelni corocznych  obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz Dnia Niepodległości Węgier. Dyrektor Biblioteki była jedną z 6 osób wyróżnionych tak wysokim odznaczeniem. Podczas uroczystości byli obecni Jego Ekscelencja ambasador Węgier dr Ivan Gyurcsik wraz z małżonką, były ambasador Węgier Ákos Engelmayer, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie dr János Tischler, konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak.