Prof. dr hab. Ewa Maria Filipiak z Nagrodą Ministra

Na uroczystej gali odbywającej się w piątek, 9 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie prof. dr hab. Ewa Maria Filipiak, dyrektor Instytutu Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW została wyróżniona nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina za rok 2016. Te prestiżowe nagrody przyznawane są corocznie w kilku dziedzinach:

• za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki;
  • za wybitne osiągnięcia naukowe;
  • za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej;
  • za całokształt dorobku naukowego;
  • za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Prof. dr hab. Ewa Maria Filipiak otrzymała nagrodę za osiągnięcia dydaktyczne indywidualne i zespołowe. Za najważniejsze, oryginalne osiągnięcie dydaktyczne zgłoszone do nagrody uznano projekt: Akademickie Centrum Kreatywności (decyzja nr 7/POIG/ACK/2014), którego celem było opracowanie (testowanie i popularyzacja) innowacyjnego modelu pracy nauczyciela/studenta z dzieckiem na I etapie edukacji: nauczania rozwijającego według koncepcji Lwa S. Wygotskiego.

W imieniu całej społeczności akademickiej serdecznie gratulujemy!