Zostań opiekunem zagranicznych studentów

Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW zaprasza studentów do udziału w programie Buddy/Mentor, którego głównym celem jest pomoc studentom z zagranicy w zaaklimatyzowaniu się w nowym środowisku.

Udział w programie to doskonała okazja do poznania osób z innych kultur, podszlifowania języka oraz nawiązania nowych znajomości. Uczestnictwo w programie daje również możliwość zdobycia dodatkowych punktów, które są uwzględniane w procesie rekrutacji przy ubieganiu się o stypendium z programu Erasmus+. Uczestnikom programu wystawiane są potwierdzenia udziału.

W programie mogą uczestniczyć wszyscy studenci UKW posługujący się w stopniu komunikatywnym językiem angielskim. Mile widziana jest znajomość innych języków obcych. Kandydata na mentora powinny cechować: zaangażowanie, otwartość, komunikatywność i odpowiedzialność.

Do obowiązków mentora-opiekuna należą m.in.:

• nawiązanie kontaktu mailowego ze studentem przed jego przyjazdem
  • opieka podczas pierwszego tygodnia pobytu tzw. Welcome Week (wskazanie miejsc, gdzie będą odbywały się warsztaty i imprezy),
  • wskazanie siedziby Biura Współpracy Międzynarodowej oraz budynków, w których student będzie miał zajęcia,
  • pomoc przy zakupie karty miejskiej, karty do telefonu itp.

Aby zostać uczestnikiem programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do Biura Współpracy Międzynarodowej (pocztą lub osobiście). Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia 2016 r. Ewentualne pytania proszę kierować na adres: akoperska@ukw.edu.pl.