Zespołowy Projekt Informatyczny studentów UKW

W tym roku po raz pierwszy na UKW odbędzie się publiczna prezentacja projektów studenckich wykonanych przez studentów IV roku Informatyki w ramach "Zespołowego Projektu Informatycznego". Prezentacja odbędzie się 31 stycznia 2017 r. o  godz. 9.30 w Sali Koncertowej UKW, ul. Kopernika 1. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Studenci kierunku Informatyka, prowadzonego przez Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW, przy współpracy z Bydgoskim Klastrem Informatycznym realizują przedmiot "Zespołowy projekt informatyczny" w ramach którego pracują nad zadaniem projektowym z branży IT.
Z Bydgoskiego Kastra Informatycznego do współpracy przystąpiły cztery firmy: Logon, Humante, Syneo.pl i T Komp. Dyrektorzy i kierownicy, zarządzający na co dzień firmami i projektami IT, dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem. Podczas zajęć studenci realizowali zadania, których są autorami. Mieli na to rok. Praktyczne podejście do programowania ma dać studentom możliwość poznania jego specyfiki i tajników. Z kolei pracodawcy przekazują wiedzę potrzebną w pracy zawodowej. Dla wielu firm jest to także naturalna forma znalezienia przyszłych współpracowników. Studentom daje to możliwość sprawdzenia siebie i spojrzenia na swój pomysł nie tylko okiem programisty, ale i menedżera. Co ważne, jest to kolejne działanie wśród członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego, które będzie miało wpływ na poziom nauczania i edukacji w naszym regionie.

Program:

• 9.30 – 9.45 – wprowadzenie
  • 9.50 – 10.00 – Syneo – „Productivity booster”,
  • 10.05 – 10.15 – Humante – „Ogłoszenia na 5”,
  • 10.20 – 10.30 – T Komp – „BlackBird”,
  • 10.35 – 10.45 – Logon – G2 „Jedzenie”,
  • 10.45 – 10.55 – przerwa (obrady komisji, przygotowanie dyplomów, studenci wypełniają ankiety),
  • 10.55 – 11.05 – Ogłoszenie wyników konkursu na „najlepszy projekt”. Wręczenie głównej nagrody.