Stereotypy - uprzedzenia - dyskryminacja. Obcokrajowcy na bydgoskich uczelniach

Dnia 9 lutego w Auli Nova przy ul. Chodkiewicza 30 odbyło się szkolenie dla studentów i pracowników UKW zatytułowane „Stereotypy-uprzedzenia-dyskryminacja. Obcokrajowcy na bydgoskich uczelniach”. Szkolenie przeprowadzone zostało przez specjalistę Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, komisarz Annę Zwiefka, Pełnomocnik Komendanta ds. Ochrony Praw Człowieka. Szkolenie jest jednym z elementów działań podejmowanych przez naszą Uczelnię w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa i komfortu pobytu w Bydgoszczy studentów zagranicznych, szczególnie studentów przyjeżdżających na UKW w ramach Programu Erasmus+.

Kolejne spotkanie, tym razem ze specjalistą z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, odbędzie się 20 lutego w Auli Biblioteki UKW o godzinie 12.30. W szkoleniu uczestniczyć będą już studenci zagraniczni, którzy tego dnia oficjalnie rozpoczną pobyt na naszej Uczelni w ramach Programu Erasmus+ oraz polscy studenci UKW zaangażowani w programie Buddy Mentor, czyli opiekujący się naszymi zagranicznymi gośćmi.

Zobacz galerię zdjęć.