Ukraiński Dzień Kobiet na UKW

Tegoroczny Dzień Kobiet na UKW będzie miał specjalny wymiar. Dzięki naszym studentom z Ukrainy poznamy zwyczaje związane z tym świętem panujące u naszych wschodnich sąsiadów.

8 marca Bractwo UKW „Tryzub” organizuje po raz pierwszy na Uniwersytecie Ukraiński Dzień Kobiet. Powyższy dzień składać się będzie z 3 części:

1. od godz. 11 do 13 z pokazu kaligrafii ukraińskiej w budynku główny UKW,
  2. od godz. 12 do 16 z  prezentacji potraw ukraińskich w Stołówce u Niny,
  3. od godz. 21 z zabawy przy muzyce ukraińskiej w Klubie Twenty

8 marca to święto państwowe na Ukrainie. Dlatego powyższy dzień ma być cykliczną imprezą Bractwa prezentującą kulturę ukraińską na UKW. Współorganizatorami wydarzenia są Stołówka u Niny oraz Klub Twenty, partnerami zaś: Samorząd Studencki UKW i Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Ukrainy. Patronat honorowy nad Ukraińskim Dniem Kobiet objął Rektor Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego, prof. dr hab. Jacek Woźny, a patronat medialny Radio Uniwersytet.