Rozdanie dyplomów na WMFiT

W poniedziałek, 6 marca 2017 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów absolwentom aż sześciu kierunków 3,5-letnich studiów inżynierskich: Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, Inżynieria Materiałowa, Inżynieria Bezpieczeństwa, Edukacja Techniczno-Informatyczna, Informatyka, Mechatronika. W uroczystości prowadzonej przez Dziekana Wydziału, dra hab. inż. Grzegorza Domka, prof. nadzw., wzięli udział m.in. Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw., Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw., prodziekani oraz dyrektorzy Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej oraz Instytutu Techniki, a także wiceprzewodniczący samorządu studenckiego.

Oprócz miłych słów, gratulacji i życzeń dalszych sukcesów, do studentów skierowano słowa podziękowania za ich trud codziennej pracy, często wykraczającej poza ramy obowiązkowych zajęć. Doceniono studencką działalność organizacyjną i ich pracę w licznych kołach naukowych i organizacjach studenckich. Studia na kierunkach inżynierskich to nie lada wyzwanie, któremu do dziś sprostało już ponad 50 osób. Część z nich rozpoczęła kolejny etap kształcenia na 3-semestralnych studiach uzupełniających magisterskich, inni zaś podjęli już pracę, korzystając z doświadczeń zdobytych m.in. podczas praktyk zawodowych, stanowiących integralną część studiów.

Uroczystość uświetnił recital Olgi Siemienieckiej, studentki kierunku Edukacja  Muzyczna na UKW.

Gaudeamus igitur dla absolwenci studiów licencjackich na kierunkach fizyka i matematyka oraz absolwentów wszystkich kierunków studiów magisterskich wybrzmi w październiku.

Więcej zdjęć w galerii.