Salwy honorowe na cześć solenizanta

V happening z okazji imienin patrona uczelni, króla Kazimierza Wielkiego za nami. W ubiegły piątek pod pomnikiem założyciela Bydgoszczy i patrona największej bydgoskiej uczelni - Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, spotkali się politycy, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, mieszkańcy Bydgoszczy, a także seniorzy z bydgoskich klubów seniora. Na imieniny Króla Kazimierza przyjechała również delegacja Królewskiego Miasta Kowala.

Uroczystość obchodów imienin Kazimierza rozpoczął wystrzał z armaty. Na wstępie sylwetkę Króla przybliżył zebranym prof. Adam Sudoł. W części artystycznej wystąpił Zespół Tańców Dawnych "Kazimierki". Pani Helena Wyrzykowska na cześć patrona napisała wiersz, który wyrecytowała przed zgromadzoną publicznością. Postać patrona Bydgoszczy przedstawili uczniowie IV LO im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Spotkanie było okazją do pokazania historii działania Króla Kazimierz Wielkiego. Podczas piątkowego happeningu w rolę Króla Kazimierza Wielkiego wcielił się wiceprzewodniczący Rady Miasta, Kazimierz Drozd. Królową była przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

Imprezę pod pomnikiem zakończyło składanie wiązanek kwiatów u stóp monumentu.

Galeria zdjęć z wydarzenia.