Podwójny sukces Wydziału Edukacji Muzycznej

W dniach 31 marca – 1 kwietnia studenci i pracownicy Wydziału Edukacji Muzycznej odnieśli dwa duże sukcesy. Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pod kierownictwem dra hab. Benedykt Odya prof. nadzw. zdobył w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy ZŁOTY DYPLOM oraz Nagrodę Specjalną Towarzystwa Operowego im. Prof. Felicji Krysiewiczowej w Bydgoszczy. Natomiast studenci Koła Naukowego Lumen Cantiprowadzeni przez lic. Piotra Stockiego zajęli I miejsce podczas cenionego Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie. Chór śpiewał w kategorii Chórów Akademickich, a Lumen Cantikonkurowało w kategorii zespołów wokalnych.

Serdecznie gratulujemy!

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na co dzień prowadzony jest przez prof. dra hab. Bernarda Mendlika, dra hab. Benedykt Odya prof. nadzw. oraz mgra Tomasza Kotwicę. Natomiast Koło Naukowe Lumen Canti, którego opiekunem naukowym jest dr hab. Benedykt Odya prof. nadzw. zrzesza studentów Wydziału Edukacji Muzycznej którzy w sposób szczególny prowadzą działalność naukowo-artystyczną związaną z chóralistyką.