Studenci UKW w stolicy Kataru

W dniach 7-12 kwietnia 2017 roku czworo studentów lingwistyki angielsko-arabskiej: Pani Diana Diaków, Pani Patrycja Karwowska, Pan Kacper Straube, Pan Paweł Brążkiewicz wraz z opiekunem mgr Magdaleną Al-Sayadi brali udział w 4th International Universities Arabic Debating Championship w stolicy Kataru, Doha. Międzynarodowy Konkurs Debaty w Języku Arabskim odbywał się pod patronatem córki Emira Kataru Sheikhy Hind bint Hamad bin Khalifa Al-Thani, która zaszczyciła wszystkich swoją obecnością podczas finału konkursu. W konkursie wzięło udział 88 drużyn z 47 krajów świata. Nasi studenci w grupie krajów, w których język arabski jest językiem obcym zajęli 1 miejsce na 6 możliwych z wygraną 5 debat. Warto podkreślić, że jedynie 3 drużyny z 88, zwyciężyły w pięciu debatach w fazie eliminacji, w tym drużyna z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W grupie drużyn, w której język arabski nie jest językiem ojczystym(drugi język), zajęliśmy 18 miejsce na 34 możliwe. Jest to ogromny sukces. Do tego sukcesu nasi studenci z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się przez cztery miesiące. Dzięki działalności Koła Naukowego Debaty w Języku Arabskim AL-MUNATHARA (Koło działa od października 2015 roku), odnieśliśmy 5 zwycięstw w debatach w tegorocznym konkursie. Pokonaliśmy dwie drużyny z RPA oraz drużyny Portugalii, Sri Lanki i Pakistanu. W tym roku jako jedyni reprezentowaliśmy nasz kraj w tej prestiżowej imprezie. Przy okazji konkursu nasi studenci złożyli oficjalną wizytę w Ambasadzie RP w Katarze, co również było wartościowym doświadczeniem.