Nowoczesne trendy w muzyce chóralnej współczesnej Europy

W dniach 18.05.2017 r. w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1 w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Nowoczesne trendy w muzyce chóralnej współczesnej Europy.

W tym międzynarodowym wydarzeniu uczestnikami będą wykładowcy kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Chórmistrzowie z ośrodków zagranicznych (Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy – Słowacja, Beethoven-Gimnazium Berlin – Niemcy).

Przewidziano również warsztaty z zakresu wykonawstwa współczesnej muzyki chóralnej oraz aspektów wykonawczych chóralnej muzyki epoki Romantyzmu (dr Christian Baehrens – Beethoven-Gimnazium – Berlin). W przedsięwzięciu uczestniczyć będą Chór Akademicki UKW w Bydgoszczy, jako chór do ćwiczeń.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Bydgoszczy,.  Z ww. wydarzenia planuje się wydania publikacji w punktowanym czasopiśmie Wydziału Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy: Muzyka, Historia, Teoria, Edukacja.