UWAGA STUDENCI - informacja dotycząca wniosków o pomoc materialną!

Składanie wniosków o pomoc materialną na rok akademicki 2008/2009 odbędzie się drogą internetową. Rejestracja dla wszystkich studentów będzie w dniach: 20.10.08 - 06.11.08

Teraz przypominamy o konieczności skompletowania dokumentów, niezbędnych do wyliczenia dochodu NETTO na jednego członka rodziny.

Wykaz dokumentów niezbędnych do wyliczenia dochodu (a następnie do złożenia wniosku):

1. Zaświadczenia z Urzędu Skarbowego studenta oraz wszystkich pełnoletnich członków rodziny (wymagane oryginały, zaświadczenia oddzielnie dla każdego z rodziców).
  2. Zaświadczenie właściwego organu gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w roku kalendarzowym poprzedzającym okres przyznania stypendium albo nakaz płatniczy za ten rok.
  3. Zaświadczenie o pobieraniu nauki niepełnoletnich członków rodziny studenta.
  4. Skrócony akt urodzenia dziecka (dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym i ze szkoły podstawowej)
  5. Sądowa decyzja w sprawie rozwodowej (ewentualnie gdy sprawa jest w toku postępowania - pozew rozwodowy).
  6. Sądowa decyzja o zasądzeniu alimentów.
  7. Zaświadczenie z Urzędu Pracy o uznaniu za bezrobotnego.
  8. Przy utracie pracy - wymagana jest umowa o pracę z zakładu pracy.
  9. Przy staraniu się o stypendium mieszkaniowe - wymagane są: umowa najmu lub oświadczenie studenta.
  10. Przy wniosku o zapomogę - wymagana jest stosowna dokumentacja.
  11. Przy staraniu się o stypendium dla osób niepełnosprawnych - wymagany jest aktualny dokument o niepełnosprawności wydany przez zespół orzekający i lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
  12. Przy staraniu się o stypendium sportowe - wymagane są: zaświadczenie z klubu sportowego o klasie sportowej, dokumenty potwierdzające wysokie wyniki sportowe w mistrzostwach na szczeblu międzynarodowym lub krajowym.
  13. W szczególnych przypadkach - inne dokumenty.